Liga 2, seria I: Ieșenii pierd terenDan Duta / Mediafax Foto
24 Mai 2014

Liga 2, seria I: Ieșenii pierd teren

După ce joi Rapid Bucureşti a trecut pe teren propriu de SC Bacău cu 1-0, ieri a avut loc întâlnirea FC Clinceni - ACS Berceni în care gazdele s-au impus cu 2-1 (1-1) la capătul unui meci decis în ultimele secunde. După ce au deschis scorul în minutul 17 prin Rusu, ”bercenarii” s-au văzut egalați în minutul 38 de Sandu și au alergat după cele 3 puncte vitale pentru continuarea cursei de urmărire a giuleștenilor până aproape de finalul meciului. Arman Karamyan a fost eroul gazdelor, marcând golul victoriei în al treilea minut de prelungiri.

Astăzi a avut loc meciul liderului la zi al seriei, după care ieșenii au plecat învinși la limită de pe terenul de la Slobozia. CSM Unirea a câștigat cu 1-0 (0-0) și se apropie la trei lungimi de poziția secundă.

În play-out, Dunărea s-a revărsat la Brăila și i-a scufundat pe gazde în apele învolburate ale retrogradării, rezultatul fiind coroborat cu victoria rapidiștilor din Nord contra Gloriei buzoiene, iar la Tărlungeni nu s-a consemnat nicio surpriză, gazdele repurtând o victorie în calculele hârtiei în fața Farului ce se estompează în cețurile celui de-al treilea eșalon.