Liga 2: Victorie pentru gazde la malul mării SportPictures.eu
08 Sep 2019

Liga 2: Victorie pentru gazde la malul mării

Penultima partidă a rundei cu numărul 6 a Ligii 2 s-a disputat astăzi la Constanța între Farul și FK Csikszereda Miercurea Ciuc. Elevii lui Ianis Zicu s-au impus cu 2-0 prin golurile înscrise de Lică în minutul 38 cu o reluare din careul echipei oaspete în urma unei centrări din lovitură liberă a lui Patrick Petre și de Ionuț Stoica în minutul 74 la capătul unei curse solitare pe contraatac și un șut printre picioarele portarului ciucanilor.

Oaspeții își continuă seria evoluțiilor fără gol înscris în deplasare și rămân cu 4 puncte pe locul 17, retrogradabil, în timp ce ”rechinii” urcă pe locul 11 cu 8 puncte. Ei se vor deplasa etapa viitoare la Timișoara pentru jocul cu ASU Politehnica, formație care a acumulat un singur punct în ultimele patru etape în care nu a înscris și a primit 4 goluri.