Liga 2: Suspans și surprizăPaul Ursachi / SportPictures.eu
01 Nov 2015

Liga 2: Suspans și surpriză

În cele două meciuri disputate astăzi în programul seriei a II-a a Ligii 2 s-au înregistrat scoruri strânse. La Satu Mare Olimpia a alergat după egalare după ce a fost condusă de FC Brașov din minutul 56 după un penalty transformat de Ene. Gazdele nu au renunțat la luptă și insistența lor a fost răsplătită de un gol în al treilea minut al prelungirilor înscris din mijlocul careului de către Iuhas. Cu câte un punct, Olimpia și FC Brașov se situează pe locurile 8, respectiv 6.

Între ele s-a intercalat CS Mioveni, autoarea surprizei de astăzi, victoria cu 1-0 pe teren propriu cu liderul FCM Baia Mare. Golul victoriei a fost înscris de Florescu în minutul 75, iar înfrângerea îi aruncă pe băimăreni pe locul 3 în urma celor de la UTA Bătrâna Doamnă și CSM Râmnicu Vâlcea.