Liga 2: ”Șepcile roșii” urcă pe podiumSportPictures.eu
11 Nov 2018

Liga 2: ”Șepcile roșii” urcă pe podium

Derby-ul etapei a a 16-a a Ligii 2 ș-a disputat astăzi pe Cluj Arena între Universitatea Cluj și Academica Clinceni. Gazdele s-au impus cu 3-0, toate golurile fiind înscrise după pauză.

Gavra a deschis scorul în minutul 54, iar zece minute mai târziu i-a returnat serviciul pasei decisive lui Alexandru Coman, rezultatul final al partidei fiind stabilit în al cincilea minut de prelungiri de Octavian Ursu dintr-o lovitură liberă ce a trimis balonul la vinclu.

Cu acest rezultat, ”șepcile roșii” au egalat la puncte, 33, echipa ilfoveană, dar având un golaveraj superior, +25 față de +22, o depășesc în clasament și se instalează pe ultima poziție a podiumului. Este a doua înfrângere a ilfovenilor în ultimele 4 etape după cea suferită pe teren propriu cu liderul clasamentului, Chindia.