Liga 2: ”Șepcile roșii” câștigă în epilogul etapeiMihaela Bobar / SportPictures.eu
10 Sep 2018

Liga 2: ”Șepcile roșii” câștigă în epilogul etapei

Cluj Arena a fost gazda ultimei partide din programul etapei a 6-a a Ligii 2, gazdele impunându-se la limită în fața celor de la Aerostar Bacău.

Elevii lui Adrian Falub au deschis scorul în minutul 5 prin Cristian Gavra, fostul component al Viitorului speculând o respingere imprecisă în careu a lui Ichim și l-a executat pe portarul Hărăguţă cu un șut cu stângul din întoarcere trimis la colțul lung. Buhăcianu a adus egalarea în minutul 26, dar după numai trei minute Twumasi și-a readus echipa în avantaj cu un șut la vinclu trimis din interiorul careului.

”Șepcile roșii” s-au distanțat la 3-1 în minutul 76 cu un gol de generic înscris de Takac cu un șut de la peste 20 de metri ce a catapultat balonl sub transversală, însă scorul final a fost stabilit de Vraciu în minutul 85 dintr-un penalty acordat pentru un henț al lui Twumasi.

”U” Cluj obține a patra victorie în 6 meciuri și cu 12 puncte urcă pe locul 5, în timp ce echipa băcăuană înregistrează a cincea înfrângere și rămâne pe ultima poziție a clasamentului.