Liga 2: Remiză sub Feleac în prologul etapeiFlaviu Buboi / SportPictures.eu
16 Oct 2020

Liga 2: Remiză sub Feleac în prologul etapei

Runda cu numărul 8 a început cu partida de pe Cluj Arena dintre Universitatea Cluj și Concordia Chiajna, o întâlnire cu aer de Liga 1, dar care a onorat doar parțial aspirațiile combatantelor.

Un gol anulat al oaspeților pe motiv de ofsaid la reluarea lui Itzidis din minutul 20 și o fază în care Telcean era să înscrie un autogol în poarta gazdelor în minutul 40 au fost fazele notabile ale primei reprize, iar în startul părții secunde Concordia reușește deschiderea scorului. O pasă lungă a lui Marc l-a găsit perfect pe Nsiah la limita din partea dreaptă a careului de 16 metri, iar pasa lui cu călcâiul pentru Llullaku s-a transformat într-un assist, șutul cu stângul al albanezului oprindu-se în plasă la colțul lung. Era minutul 52, iar patru minute mai târziu Biceanu a trimis o torpilă din afara careului obligându-l pe Muțiu să respingă în corner pentru a-i împiedica pe oaspeți să se distanțeze pe tabelă. Mâneran a adus egalarea în minutul 72 după o preluare cu pieptul a pasei lui Barbu și un șut pe jumătate reușit ce l-a învins totuși pe portarul Chesneau, Barbu lovește bara cu un șut de la distanță în minutul 78, apoi în minutul 87 Tamaș a respins din fața porții șutul lui Arnăutu și s-a terminat 1-1.

Iată programul etapei a 8-a:

Vineri, 16 octombrie

Universitatea Cluj - Concordia Chiajna  1-1 (0-0)