Liga 2: Remiză cu emoții pentru gazde la MioveniFlorin Alboiu / SportPictures.eu
06 Mar 2020

Liga 2: Remiză cu emoții pentru gazde la Mioveni

Meci tern în deschiderea etapei a 23-a a Ligii 2. Aflat la debutul pe banca tehnică a celor de la CS Mioveni, Claudiu Niculescu nu s-a putut bucura de o victorie a elevilor săi în partida de pe teren propriu cu SCM Gloria Buzău, mai mult decât atât a asistat cu emoții la un final de meci în care oaspeții puteau da lovitura.

Valentin Munteanu a încercat vigilența lui Croitoru în minutul 56, portarul argeșenilor reținând în doi timpi un șut a colțul scurt al atacantului buzoienilor, apoi patru minute mai târziu Croitoru a respins în față un șut al lui Tucaliuc, dar Iulian Roșu a fost împiedicat să ajungă la balon și să-l reia în plasă. Balgiu lovește bara din stânga lui Croitoru în minutul 63, Beța își salvează echipa în minutul 63 respingând în corner o centrare în fața porții a lui Nedelea adresată lui Munteanu, pentru ca în minutul 69 Croitoru să pareze șutul lui Munteanu, iar în continuarea fazei balonul a ajuns la Huiban care a tras peste transversală.

Remiza o aduce pe CS Mioveni la două puncte în fața Rapidului, care joacă duminică pe teren propriu cu CSM Reşiţa, în timp ce distanța față de liderul UTA rămâne foarte mare, 8 puncte.

Iată programul etapei a 23-a:

Vineri, 6 martie

CS Mioveni - SCM Gloria Buzău  0-0  (0-0)