Liga 2: Rapid remizează la CălărașiRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
27 Nov 2019

Liga 2: Rapid remizează la Călărași

Ultima restanță din programul Ligii 2 s-a disputat astăzi la Călărași între Dunărea și Rapid București.

Două echipe cu obiective diferite - gazdele în luptă pentru evitarea locurilor retrogradabile, iar giuleștenii în luptă pentru promovarea directă - au încheiat fără gol un joc în care fiecare a avut o mare șansă de a înscrie. Călărășenii au avut o bară în minutul 44 la șutul lui Bogdan Rusu care a încercat să-l surprindă la colțul scurt pe portarul Tătaru, în timp ce vișiniii au trecut pe lângă deschiderea scorului în minutul 73 când șutul lui Goge trimis din unghia trecut milimetric cu bara de la colțul lung.

În urma rezultatului Dunărea Călărași - Rapid 0-0, Rapid face 32 de puncte și se menține pe ultima treaptă a podiumului la două lungimi în urma ocupantei locului secund, CS Mioveni, în timp ce Dunărea face 23 de puncte și datorită golaverajului mai bun urcă până pe locul 12.

Sâmbătă Rapid va evolua în deplasare la Constanța cu Farul, iar duminică Dunărea va primi vizita liderului UTA Arad.