Liga 2: Goluri multe în primele meciuri ale etapei intermediareRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
09 Oct 2018

Liga 2: Goluri multe în primele meciuri ale etapei intermediare

Etapa a 11-a, intermediară, a Ligii 2 a debutat astăzi cu două partide în care s-au înscris nu mai puțin de 13 goluri.

Cel mai ”sărac” în goluri a fost jocul de la Clinceni, unde Academica a înscris patru goluri Pandurilor și a revenit la conducerea clasamentului la egalitate de puncte cu Sportul Snagov. Gorjenii au punctat o singură dată în poarta gazdelor și le-au dat acestora o mână de ajutor înscriind în propria poartă golul de 2-0.

Pe ”Ilie Oană” Petrolul a făcut spectacol luându-le un set celor de la Luceafărul. La fel ca Academica, găzarii au beneficiat de ajutorul oaspeților lor care și-au înscris un autogol în minutul 62 și puteau încheia partida cu încă un gol la activ dacă Toto Tamuz nu rata în minutul 90+2 o lovitură de la 11 metri.