Liga 2: FC Argeș învinge în prologul ultimei etapeRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
01 Iun 2018

Liga 2: FC Argeș învinge în prologul ultimei etape

În Trivale, FC Argeș a primit vizita celor de la UTA Arad în primul meci al ultimei etape, a 38-a, a Ligii 2. Gazdele au dominat partida, însă diferența a fost minimă la sfârșitul celor 90 de minute, Năstăsie modificând tabela în minutul 75 cu un șut din voleu de la 8 metri în urma unei centrări din lovitură liberă de pe partea dreaptă. Balonul a lovit transversala și a căzut în spatele liniei porții, așa după cum au arătat și reluările de televiziune, protestele lui Ionuț Popa și ale jucătorilor arădeni fiind nejustificate.

Victoria îi clasează pe piteșteni locul 4 la finalul sezonului cu un total de 68 de puncte, în timp ce Bătrâna Doamnă ocupă poziția a 11-a cu 47 de puncte, însă mâine poate fi depășită de CS Baloteşti și Ripensia Timişoara.

Sportul Snagov - AFC Hermannstadt

Partida Luceafărul Oradea - Foresta Suceava a fost câștigată de gazde cu 3-0 la masa verde datorită neprezentării echipei sucevene. Formațiile ASA Târgu Mureş și Olimpia Satu Mare s-au retras din campionat, prin urmare ASU Politehnica Timişoara și Chindia Târgovişte câștigă cu 3-0 la ”masa verde” partidele programate în această etapă.