Liga 2: Continuă calvarul ȘoimilorRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
21 Aug 2016

Liga 2: Continuă calvarul Șoimilor

Etapa a treia a Ligii 2 s-a disputat la acest final de săptămână. Chindia Târgovişte continuă parcursul fără greșeală după ce a învins la limită în deplasarea cu  ACS Berceni cu un gol al lui Neguț în minutul 51, cu toate că rămăseseră în 10 încă din minutul 26 după eliminarea lui Croitoru.

UTA Bătrâna Doamnă păstrează imaculată rubrica înfrângerilor după ce s-a impus pe teren propriu la scor de forfait în partida cu Dacia Unirea Brăila grație hattrick-ului tânărului Man. Arădenii au 7 puncte, la fel ca și FC Brașov, egali în deplasare cu Olimpia într-o partidă la capătul căreia gazdele au acuzat presiuni făcute de oaspeți asupra arbitrului și un penalty ușor acordat pentru aceștia.

Juventus București este a treia echipă care joacă cu motoarele la turație normală contra copiilor de la Șoimii Pâncota. Sâmbătă, aceștia au încasat 18 goluri și ridică la 41 numărul golurilor primite în cele trei partide disputate.

Într-unul dintre derby-urile ilfovene CS Afumați a învins la limită Academica Clinceni după ce la pauză conduceau cu 3-0, revenirea ”academicienilor” de pe final de partidă cu goluri înscrise în minutele 74 și 85 fiind tardivă.