Liga 2: Câte două echipe cu punctaj maximDan Duta / Mediafax Foto
06 Sep 2014

Liga 2: Câte două echipe cu punctaj maxim

Victorie importantă în deplasarea de la Balotești pentru principala candidată la promovare din seria I. Săgeata Năvodari a acumulat maxim de puncte după primele două etape, la fel ca și Academica Pitești, care a trecut astăzi pe teren propriu de Gloria Buzău într-un meci asigurat de gazde încă de la pauză, când conduceau cu 2-0. Cu același scor conduceau și cei de la SC Bacău la pauză în disputa cu Farul, însă marinarii au reușit să obțină egalarea în ultimele minute ale partidei. Unirea Slobozia a remizat surprinzător acasă cu CF Brăila, în timp ce sucevenii au trecut fără drept de apel de vecinii din Dorohoi. În derby-ul ilfovean, FC Voluntari a luat trei puncte la adevăr după partida cu bercenarii.

În Vest, timișorenii și reșițenii sunt la maxim de puncte după victoriile repurtate pe teren propriu cu Tărlungeni și respectiv Pâncota. Cele două formații ocupă primele locuri și se înscriu ca pretendente la promovare. Cumva surprinzătoare celelalte rezultate, cu victoria celor de la Fortuna pe terenul orădenilor și remizele de la Vâlcea și Slatina.