Liga 1: Voluntarii resuscitează CraiovaRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
28 Aug 2015

Liga 1: Voluntarii resuscitează Craiova

Partidă fără prea mari veleități în prima repriză pe stadionul din Ștefan cel Mare între FC Voluntari și CS U Craiova. În căutarea primei victorii, ilfovenii nu au arătat consistență și au fost sterili în ofensivă, dând primul semn de viață în avanposturi abia în minutul 60 la ratarea lui Voduț. Imediat după aceea Băluță a finalizat simplu o acțiune de atac construită de Bawab și lucrurile se complicau pentru gazde, dar Voduț și-a adus aminte că problemele cele mai complicate au rezolvări simple și după 10 minute a trimis o torpilă ce l-a bătut pe Bălgrădean. Speranțele de revenire ale celor de la FC Voluntari s-au năruit în minutul 87 când Vătăjelu l-a făcut suveică pe Rus și l-a întors pe ambele părți pentru a finaliza cu un șut în colțul lung, aducând victoria oaspeților.

FC Voluntari – CS U Craiova 1-2 (0-0), o victorie ce le aduce oltenilor un pic de liniște, dar agită apele în fieful ilfovenilor.

FC Voluntari (antrenor Flavius Stoican): Balauru - Rus, Maftei (min. 81 Novakovici), Achim, Maxim - Grigore (min. 46 Rădoi), Novac - Iorga, Cîrstocea (min. 57 Voduț), Pîrvulescu - Pancu

CS U Craiova (antrenori Sorin Cârțu, Emil Săndoi): Bălgrădean - S. Achim, Popov, Acka (min. 46 Kay), Vătăjelu - Zlatinski (min. 63 Madson), Mateiu - Băluță (min. 81 Curelea), Bawab, Rocha - A. Ivan