Liga 1: Victorie pragmatică a CFR-uluiRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
24 Nov 2018

Liga 1: Victorie pragmatică a CFR-ului

Cinci meciuri fără gol marcat o duc pe Concordia Chiajna către subsolul clasamentului. Elevii lui Dorinel Munteanu nu au reușit nici astăzi să trimită balonul în ațe și rămân cu trei puncte obținute în ultimele cinci partide disputate. Adversarii lor de astăzi au fost campionii de la CFR Cluj, trupa condusă de Toni Conceicao a dovedit pragmatism și cu un gol din fază fixă a tranșat soarta partidei.

Djokovic a fost prezent la limita careului mic, la prima bară, pentru a relua centrarea din corner a lui Păun și a înscris cu capul dintre doi fundași ilfoveni. Era minutul 23 și în afara unui șut din întoarcere a lui Țucudean în minutul 84, până la finalul partidei nu am consemnat o altă fază importantă de joc. În schimb, am notat eliminarea lui Culio pentru al doilea cartonaș galben primit în al treilea minut al prelungirilor partidei, astfel încât s-a încheiat Concordia – CFR Cluj 0-1 (0-1).

Clujenii fac 33 de puncte și obligă FCSB să învingă mâine la Iași pentru a menține distanța de două puncte între ele.

Concordia Chiajna (antrenor Dorinel Munteanu): Greab - Bărboianu (min. 74 Măzărache), Albu, Marc, Fota - Gorobsov, Prepeliţă - Grădinaru, Cristescu (min. 79 Deaconu), Panait - Batin (min. 68 Guessan)

CFR Cluj (antrenor Toni Conceicao): Arlauskis - Manea, Vinicius, Mureşan, Camora - Djokovic, Culio - Omrani (min. 75 Al. Ioniţă), Deac, Păun (min. 68 Bordeianu) - Ţucudean (min. 90+4 Lang)