Liga 1: Trei puncte mari obținute de CFR la MediașValentin Macrea / SportPictures.eu
11 Feb 2017

Liga 1: Trei puncte mari obținute de CFR la Mediaș

CFR Cluj s-a impus cu scorul de 2-1 (0-0), pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș, într-o partidă din etapa a 23-a a Ligii 1 Orange.

După o primă repriză albă, Omrani a deschis scorul în minutul 63, pentru oaspeți, iar Alexandru Păun l-a majorat în minutul 72. Medieșenii au revenit pe final, prin reușita lui Sikorski, din minutul 84. Per ansamblu, vizitatorii au fost superiori, meritând acest succes important în economia clasamentului.

În clasament, Gaz Metan Mediaș ocupă locul 4, cu 35 de puncte, în timp ce CFR Cluj a ajuns pe locul 5, cu 34 de puncte.

Gaz Metan Mediaș: Pleșca - Crețu, Trtovac, Itoua, Romeo - Zaharia, Tahar, Bic - Munteanu, Eric și Sikorski. Au mai fost introduși: Petre, Buziuc și Buzean.

CFR Cluj: Mincă - Oliveira Lopes, Larie, Mureșan, Peteleu - Chiriță, Rus, Gomelt, Nouvier - Omrani și Bud. Au mai jucat: Juan carlos, Sorsa și Alexandru Păun.