Liga 1: Studenții ieșeni îi ”pică” pe nemțeniLiviu Chirică / SportPictures.eu
30 Apr 2015

Liga 1: Studenții ieșeni îi ”pică” pe nemțeni

Ceahlăul Piatra Neamț nu a trecut examenul din Copou în care studenții ieșeni au avut rol de examinatori. CSMS Iași a deschis scorul după o jumătate de oră de joc prin Golubovic, a cărui lovitură de cap din plonjon nu i-a dat nicio șansă lui Jovic, și au stabilit scorul final în minutele de prelungiri ale partidei cu golul lui Bădic înscris după centrarea lui Golubovic.

CSMS Iași – Ceahlăul 2-0 (1-0) slăbește presiunea de pe umerii ieșenilor și complică situația Ceahlăului, aflat la 7 puncte sub limita menținerii în Liga 1.

CSMS Iaşi (antrenor Nicolo Napoli): Grahovac - Voicu, Mihalache, Plămadă, Ţigănaşu - Ciucur (min. 89 Ciucă), Enescu (min. 67 Creţu), Mitici, Bole - Onduku (min. 79 Bădic), Golubovici

Ceahlăul Piatra Neamţ (antrenor Vanja Radinovici): Jovici - Markovici, Ichim, Buden, Kneif - Chitoşcă (min. 74 Cârjan), Achim, Tăbăcariu (min. 46 Aldea), Ştefănescu - Sialmas, Rodrigues (min. 58 Ad. Gheorghiu)