Liga 1: Sepsi Sf. Gheorghe - FCSB 0-4Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
02 Oct 2017

Liga 1: Sepsi Sf. Gheorghe - FCSB 0-4

FCSB a încheiat turul sezonului regular cu o victorie spectaculoasă, scor 4-0, împotriva celor de la OSK Sepsi Sf. Gheorghe, într-o partidă disputată la Brașov.

Florin Tanase a deschis scorul in minutul 26, dintr-o lovitura de pedeapsa pe care tot el o obtinuse, pentru ca Harlem Gnohere sa majoreze diferenta 5 minute mai tarziu, tot dintr-un penalty, scos de acelasi Tanase. Sebastian Ghinga a inscris in proprie poarta in minutul 34, stabilind scorul de la pauza.

Daniel Benzar, intrat in locul lui Gnohere la inceputul reprizei secunde, a inchis tabela in minutul 74, cu o reusita superba, venita la finalul unei actiuni a lui Dennis Man.

Odata cu acest succes, ros-albastrii au intrat in mini-vacanta ocazionata de meciurile echipei nationale la 4 puncte in urma liderului CFR Cluj. Florin Nita, Romario Benzar, Mihai Pintilii, Constantin Budescu si Mihai Balasa, ultimul in premiera, au fost convocati de selectionerul Cosmin Contra pentru "dubla" Romaniei cu Kazahstan si Danemarca, in timp ce Dennis Man, Dragos Nedelcu si Florinel Coman sunt pe lista lui Daniel Isaila la echipa nationala de tineret, care va juca impotriva Elvetiei, la Lugano.

OSK Sepsi (Antrenor: Valentin Suciu): Fejer - Radutoiu, Oros, Ursu, Grecu - Ghinga, Petrovikj - Fulop, Herea (Astafei '62), Petre - Hadnagy (Nikolic '69).

FCSB (Antrenor: Nicolae Dica): Nita - Enache, Balasa, Planic, Momcilovic - Pintilii (Achim '76), Filip - Man, Tanase, Coman (Teixeira '64) - Gnohere (Benzar '46).

sursa: frf.ro