Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Liga 1
powered by Panini
Liga 1: Rezultate, clasament si programul etapei a 20-aFlorin Staicu / SportPictures.eu
03 Mar 2015

Liga 1: Rezultate, clasament si programul etapei a 20-a

Rezultatele etapei a 19-a:

Concordia Chiajna vs. Oțelul Galați  3-0 – Execuție în direct

FC Botoșani vs. Petrolul Ploiești  0-1 – Petrolul câștigă la Botoșani

CSMS Iași vs. Gaz Metan Mediaș  1-0Ieșenii merg cu motoarele în plin

Dinamo București vs. U Cluj  3-0 – ”Câinii” surclasează ”șepcile”

CS U Craiova vs. Steaua București  0-0 Invincibilitatea oltenilor și incertitudinea steliștilor

CFR Cluj vs. Pandurii Tg. Jiu  0-4 – Amintiri din Gruia

FC Brașov vs. Astra Giurgiu  1-1 – Astra pierde puncte la Brașov

ASA Tg. Mureș vs. Ceahlăul Piatra Neamț  3-0 – Atunci când se joacă fotbal...

Rapid București vs. FC Viitorul  0-0 – Beznă în Giulești

 

Clasamentul după 19 etape:

Loc Echipa M V E Î G P
1 Steaua Bucuresti 19 14 2 3 36-9 44
2 Petrolul Ploiesti 19 11 6 2 31-11 39
3 ASA Tirgu Mures 19 10 6 3 27-11 36
4 CS U Craiova 19 9 6 4 23-20 33
5 Astra Giurgiu 19 8 8 3 33-16 32
6 Dinamo Bucuresti 19 9 5 5 31-26 32
7 F.C. Botosani 19 8 4 7 23-25 28
8 F.C. Viitorul 19 5 7 7 23-26 22
9 Pandurii Tg. Jiu 19 5 6 8 24-25 21
10 Concordia Chiajna 19 4 9 6 22-27 21
11 F.C. Brasov 19 5 5 9 21-30 20
12 Gaz Metan Medias 19 4 7 8 19-26 19
13 U Cluj 19 4 6 9 21-27 18
14 CSMS Iasi 19 4 6 9 18-28 18
15 Rapid Bucuresti 19 3 6 10 8-24 15
16 Ceahlaul Piatra Neamt 19 3 6 10 14-35 15
17 Otelul Galati 19 2 6 11 7-28 12
18 CFR 1907 Cluj 19 10 5 4 27-14 11

 

Programul etapei a 20-a:

Vineri, 6 martie

18:00 Ceahlăul Piatra Neamț vs. Pandurii Tg. Jiu – DigiSport, Dolce Sport, Look Plus

20:30 ASA Tg. Mureș vs. Dinamo București – DigiSport, Look TV

 

Sâmbătă, 7 martie

18:00 Oțelul Galați vs. FC Brașov – DigiSport, Look TV

20:30 Astra Giurgiu vs. FC Botoșani – DigiSport, Look TV

 

Duminică, 8 martie

15:30 U Cluj vs. Concordia Chiajna – DigiSport, Dolce Sport, Look Plus

18:00 FC Viitorul vs. CS U Craiova – DigiSport, Look TV

20:30 Steaua București vs. CFR Cluj – DigiSport, Look TV

 

Luni, 9 martie

18:00 Petrolul Ploiești vs. CSMS Iași – DigiSport, Dolce Sport, Look Plus

20:30 Gaz Metan Mediaș vs. Rapid București – DigiSport, Look TV

Alte știri din Liga 1