Liga 1: Recorduri la extremeBogdan Danescu / SportPictures.eu
09 Mai 2015

Liga 1: Recorduri la extreme

După ce au stabilit un record de invincibilitate al acestei ediții de campionat, oltenii de la CS U Craiova au trecut în extrema cealaltă, punând astăzi cea de-a șasea întâlnire fără victorie. Disputa pe teren propriu cu CSMS Iași se anunța a fi dificilă, moldovenii având o prestație bună în această primăvară sub bagheta lui Nicolo Napoli, un ”ex” al acestei întâlniri.

Meciul a fost dominat teritorial de gazde, dar ieșenii au avut o bară în minutul 59 la lovitura liberă executată de Onduku și au înscris golul victoriei în minutul 77 prin Crețu, după ce Kay a pierdut balonul la mijlocul terenului.

CS U Craiova – CSMS Iași 0-1 (0-0) a fost scorul final, rezultat ce îi aduce pe ieșeni pe locul 8 la 2 puncte de Dinamo, în timp ce oltenii rămân pe locul 5.

CS U Craiova (antrenori Sorin Cârțu și Emil Săndoi): Bălgrădean – Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu – Băluţă (min. 89 Herghelegiu), Kay (min. 83 Cârstea), Mateiu, Târnăcop –  Nuno Rocha, Bawab (min. 65 Ivan)

CSMS Iaşi (antrenor Nicolo Napoli): Grahovac – I. Voicu, Ciucă, Plămadă, Bădic – Creţu, Mitic – Ciucur (min. 90 Moisi), Bole (min. 46 Boşoi), Onduku (min. 88 Braga) – Golubovic