Liga 1: Rapid - CS U Craiova 1-2Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
17 Mai 2015

Liga 1: Rapid - CS U Craiova 1-2

Rapid a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), de CS Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 32-a a Ligii 1.

Giuleștenii au deschis scorul în minutul 23, când Rui Miguel a interceptat o pasă greșită a lui Acka și l-a servit pe Daniel Niculae, care a înscris cu un șut la colțul lung. Oaspeții au întors scorul în repriza a doua, în numai două minute. Mai întâi Mateiu a restabilit egalitatea in minutul 71, cu un șut de la 25 de metri care l-a surprins pe Buchta. În minutul 71, Herghelegiu a centrat de pe partea dreaptă, iar Nuno Rocha a înscris din 7 metri, stabilind și scorul final.

Rapid: Buchta - Josl, Sapina, Cmovs, J. Oriol - Gecov (Al. Dan '81), Garai - Kikas, Rui Miguel (Pancu '61), E. Oriol - D. Niculae. Antrenor: Cristiano Bergodi

CS Universitatea Craiova: Bălgrădean - Dumitraş, Frăsinescu, Acka, Vătăjelu - Băluţă (Cârstea '81), Mateiu (Kay '85), Madson, Tîrnăcop (Herghelegiu '47) - Nuno Rocha, Bawab. Antrenori: Sorin Cârţu, Emil Săndoi