Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Liga 1
powered by Panini
Liga 1: Programul etapelor 18-22Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
12 Ian 2021

Liga 1: Programul etapelor 18-22

Liga Profesionistă de Fotbal a anunțat programul și televizările etapelor a 18-22 ale Ligii 1. Iată programul complet al partidelor ce vor fi transmise în direct pe canalele Look Sport / Plus, Digi Sport și Telekom Sport:

 

Etapa a 18-a

Vineri, 22 ianuarie

Ora 17.00 Chindia Târgoviște – Academica Clinceni

Ora 20.00 FCSB – FC Voluntari

Sâmbătă, 23 ianuarie

Ora 12.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Astra Giurgiu

Ora 14.45 UTA Arad – FC Argeș

Ora 21.00 Universitatea Craiova – FC Viitorul Constanța

Duminică, 24 ianuarie

Ora 18.00 Gaz Metan Mediaș - Politehnica Iași

Ora 20.00 FC Botoșani - Dinamo

Luni, 25 ianuarie

Ora 20.30 FC Hermannstadt – CFR Cluj

 

Etapa a 19-a

Marți, 26 ianuarie

Ora 15.30 FC Viitorul Constanța – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Ora 17.30 FC Voluntari - Universitatea Craiova

Ora 20.00 FC Argeș - FCSB

Miercuri, 27 ianuarie

Ora 15.30 Academica Clinceni – FC Botoșani

Ora 17.30 Politehnica Iași – UTA Arad

Ora 20.00 Dinamo - Gaz Metan Mediaș

Joi, 28 ianuarie

Ora 17.00 FC Hermannstadt – Chindia Târgoviște

Ora 20.00 CFR Cluj – Astra Giurgiu

 

Etapa a 20-a

Vineri, 29 ianuarie

Ora 20.00 Universitatea Craiova – FC Argeș

Sâmbătă, 30 ianuarie

Ora 12.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Voluntari

Ora 14.30 Gaz Metan Mediaș – Academica Clinceni

Ora 20.00 FCSB - Politehnica Iași

Duminică, 31 ianuarie

Ora 12.00 FC Botoșani – FC Hermannstadt

Ora 14.00 Astra Giurgiu – FC Viitorul Constanța

Ora 20.45 UTA Arad - Dinamo

Luni, 1 februarie

Ora 20.00 Chindia Târgoviște – CFR Cluj

 

Etapa a 21-a

Marți, 2 februarie

Ora 17.00 FC Argeș – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Ora 20.00 Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Miercuri, 3 februarie

Ora 15.00 FC Hermannstadt - Gaz Metan Mediaș

Ora 17.30 FC Voluntari - Astra Giurgiu

Ora 20.45 Dinamo - FCSB

Joi, 4 februarie

Ora 15.00 Academica Clinceni – UTA Arad

Ora 17.30 Chindia Târgoviște – FC Botoșani

Ora 20.00 CFR Cluj – FC Viitorul Constanța

 

Etapa a 22-a

Vineri, 5 februarie

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Politehnica Iași

Sâmbătă, 6 februarie

Astra Giurgiu – FC Argeș 

NOTĂ: meciul se poate disputa duminică, 7 februarie, în funcție de programul Cupei României.

Universitatea Craiova - Dinamo

Duminică, 7 februarie

UTA Arad – FC Hermannstadt

Gaz Metan Mediaș - Chindia Târgoviște

FCSB – Academica Clinceni

Luni, 8 februarie

FC Viitorul Constanța – FC Voluntari

FC Botoșani – CFR Cluj

NOTĂ: Orele de disputare ale meciurilor programate în etapele 19-22 vor fi comunicate ulterior.

Alte știri din Liga 1