Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Liga 1
powered by Panini
Liga 1: Programul ediției 2020-2021Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
13 Aug 2020

Liga 1: Programul ediției 2020-2021

Astăzi a avut loc la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal tragerea la sorți a programului ediției 2020-2021 a Ligii 1, a cărui primă etapă se va disputa în week-end-ul 22-23 august.

În prima rundă vom avea un meci interesant la Giurgiu între Astra și FCSB, roș-albaștrii fiind gazde etapa următoare pentru FC Viitorul, pentru ca în etapa a 6-a să primească replica celor de la Dinamo în ”eternul derby”. CFR Cluj are un final al turului de foc, cu FCSB (acasă), Dinamo (deplasare) și Universitatea Craiova (acasă) în ultimele trei etape.

Iată programul complet al turului:

Etapa 1

Academica Clinceni - CFR Cluj

Dinamo București - FC Hermannstadt

Politehnica Iași - Chindia Târgoviște

FC Argeș - FC Botoșani

FC Voluntari - Gaz Metan Mediaș

FC Viitorul - UTA Arad

Astra Giurgiu - FCSB

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Etapa a 2-a

FC Hermannstadt - Academica Clinceni

Chindia Târgoviște - Dinamo București

FC Botoșani - Politehnica Iași

Gaz Metan Mediaș -  FC Argeș

UTA Arad - FC Voluntari

FCSB - FC Viitorul

Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

CFR Cluj - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Etapa a 3-a

Academica Clinceni - Chindia Târgoviște

Dinamo București - FC Botoșani

Politehnica Iași - Gaz Metan Mediaș

FC Argeș - UTA Arad

FC Voluntari - FCSB

FC Viitorul - Universitatea Craiova

Astra Giurgiu - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

CFR Cluj - FC Hermannstadt

Etapa a 4-a

FC Botoșani - Academica Clinceni

Gaz Metan Mediaș - Dinamo București

UTA Arad - Politehnica Iași

FCSB - FC Argeș

Universitatea Craiova - FC Voluntari

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Viitorul

Chindia Târgoviște - FC Hermannstadt

Astra Giurgiu - CFR Cluj

Etapa a 5-a

Academica Clinceni - Gaz Metan

Dinamo București - UTA Arad

Politehnica Iași - FCSB

FC Argeș - Universitatea Craiova

FC Voluntari - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Hermannstadt - FC Botoșani

FC Viitorul - Astra Giurgiu

CFR Cluj - Chindia Târgoviște

Etapa a 6-a

UTA Arad - Academica Clinceni

FCSB - Dinamo București

Universitatea Craiova - Politehnica Iași

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Argeș

Gaz Metan Mediaș - FC Hermannstadt

Astra Giurgiu - FC Voluntari

FC Botoșani - Chindia Târgoviște

FC Viitorul - CFR Cluj

Etapa a 7-a

Academica Clinceni - FCSB

Dinamo București - Universitatea Craiova

Politehnica Iași - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Hermannstadt - UTA Arad

FC Argeș - Astra Giurgiu

Chindia Târgoviște - Gaz Metan Mediaș

FC Voluntari - FC Viitorul

CFR Cluj - FC Botoșani

Etapa a 8-a

Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Dinamo București

FCSB - FC Hermannstadt

Astra Giurgiu - Politehnica Iași

UTA Arad - Chindia Târgoviște

FC Viitorul - FC Argeș

Gaz Metan Mediaș - FC Botoșani

FC Voluntari - CFR Cluj

Etapa a 9-a

Academica Clinceni - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Dinamo București - Astra Giurgiu

Chindia Târgoviște - FCSB

Politehnica Iași - FC Viitorul

FC Botoșani - UTA Arad

FC Argeș - FC Voluntari

CFR Cluj - Gaz Metan Mediaș

Etapa a 10-a

Astra Giurgiu - Academica Clinceni

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Hermannstadt

Universitatea Craiova - Chindia Târgoviște

FC Viitorul - Dinamo București

FCSB - FC Botoșani

FC Voluntari - Politehnica Iași

UTA Arad - Gaz Metan Mediaș

FC Argeș - CFR Cluj

Etapa a 11-a

Academica Clinceni - FC Viitorul

FC Hermannstadt - Astra Giurgiu

Chindia Târgoviște - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Botoșani - Universitatea Craiova

Dinamo București - FC Voluntari

Gaz Metan Mediaș - FCSB

Politehnica Iași - FC Argeș

CFR Cluj - UTA Arad

Etapa a 12-a

FC Voluntari - Academica Clinceni

FC Viitorul - FC Hermannstadt

Astra Giurgiu - Chindia Târgoviște

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Botoșani

Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

FC Argeș - Dinamo București

FCSB - UTA Arad

Politehnica Iași - CFR Cluj

Etapa a 13-a

Academica Clinceni - FC Argeș

FC Hermannstadt - FC Voluntari

Chindia Târgoviște - FC Viitorul

FC Botoșani - Astra Giurgiu

Gaz Metan Mediaș - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

UTA Arad - Universitatea Craiova

Dinamo București - Politehnica Iași

CFR Cluj - FCSB

Etapa a 14-a

Politehnica Iași - Academica Clinceni

FC Argeș - FC Hermannstadt

FC Voluntari - Chindia Târgoviște

FC Viitorul - FC Botoșani

Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaș

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA Arad

Universitatea Craiova - FCSB

Dinamo București - CFR Cluj

Etapa a 15-a

Academica Clinceni - Dinamo București

FC Hermannstadt - Politehnica Iași

Chindia Târgoviște - FC Argeș

FC Botoșani - FC Voluntari

Gaz Metan Mediaș - FC Viitorul

UTA Arad - Astra Giurgiu

FCSB - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

CFR Cluj - Universitatea Craiova

Alte știri din Liga 1