Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Liga 1
powered by Panini
Liga 1: Programul ediției 2019-2020Flaviu Buboi / SportPictures.eu
28 Iun 2019

Liga 1: Programul ediției 2019-2020

Astăzi a avut loc la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal tragerea la sorți a țintarului ediției 2019-2020 a Ligii 1. Într-un format în premieră, care a ținut cont de evitarea întâlnirilor directe dintre reprezentantele în cupele europene în perioada în care acestea sunt angrenate în tururile preliminare, programul a oferit în prima etapă derby-ul FC Viitorul – Dinamo, ”câinii roșii” urmând să aibă alte partide de foc în runda a doua cu CSU Craiova pe teren propriu și pe terenul campioanei CFR Cluj în etapa a 3-a. CSU Craiova – FCSB se joacă în etapa a 9-a, iar FCSB – CFR Cluj în runda următoare, pentru ca FCSB - FC Dinamo să se joace în penultima etapă.

Campionatul începe pe 13 iulie și își încheie turul pe 20 octombrie, până la vacanța de iarnă urmând a se disputa 9 dintre cele 13 etape ale returului.

 

Iată programul turului campionatului:

Etapa 1, 13-14.07 2019

CFR Cluj - CSM Politehnica Iaşi

CSU Craiova - Academica Clinceni

FC Viitorul - FC Dinamo

Gaz Metan Mediaș - Chindia Târgovişte

FCSB - FC Hermannstadt

FC Voluntari - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Astra Giurgiu  - FC Botoşani

 

Etapa a 2-a, 20-21.07 2019

Academica Clinceni - CFR Cluj

FC Dinamo - CSU Craiova

Chindia Târgoviște - FC Viitorul

FC Hermannstadt - Gaz Metan Mediaș

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FCSB

FC Botoşani - FC Voluntari

CSM Politehnica Iaşi - Astra Giurgiu

 

Etapa a 3-a, 27-28.07 2019

CFR Cluj - FC Dinamo

CSU Craiova - Chindia Târgoviște

FC Viitorul - FC Hermannstadt

Gaz Metan Mediaș - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FCSB - FC Botoşani

FC Voluntari - Astra Giurgiu

CSM Politehnica Iaşi - Academica Clinceni

 

Etapa a 4-a, 3-4.08.2019

Chindia Târgoviște - CFR Cluj

FC Hermannstadt - CSU Craiova

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Viitorul

FC Botoşani - Gaz Metan Mediaș

Astra Giurgiu - FCSB

FC Dinamo - Academica Clinceni

FC Voluntari - CSM Politehnica Iaşi

 

Etapa a 5-a, 10-11.08.2019

CFR Cluj - FC Hermannstadt

CSU Craiova - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Viitorul - FC Botoşani

Gaz Metan Mediaș - Astra Giurgiu

Academica Clinceni - Chindia Târgoviște

FCSB - FC Voluntari

CSM Politehnica Iaşi - FC Dinamo

 

Etapa a 6-a, 17-18.08.2019

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - CFR Cluj

FC Botoşani - CSU Craiova

Astra Giurgiu - FC Viitorul

FC Hermannstadt - Academica Clinceni

FC Voluntari - Gaz Metan Mediaș

Chindia Târgoviște - FC Dinamo

FCSB - Politehnica Iaşi

 

Etapa a 7-a, 24-25.08.2019

CFR Cluj - FC Botoşani

CSU Craiova - Astra Giurgiu

Academica Clinceni - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Viitorul - FC Voluntari

FC Dinamo - FC Hermannstadt

Gaz Metan Mediaș - FCSB

CSM Politehnica Iaşi - Chindia Târgoviște

 

Etapa a 8-a, 31.08-1.09.2019

Astra Giurgiu  - CFR Cluj

FC Botoşani - Academica Clinceni

FC Voluntari - CSU Craiova

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Dinamo

FCSB - FC Viitorul

FC Hermannstadt - Chindia Târgoviște

Gaz Metan Mediaș - CSM Politehnica Iaşi

 

Etapa a 9-a, 14-15.09.2019

CFR Cluj - FC Voluntari

Academica Clinceni - Astra Giurgiu

FC Dinamo - FC Botoşani

CSU Craiova - FCSB

Chindia Târgovişte - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Viitorul - Gaz Metan Mediaş

CSM Politehnica Iaşi - FC Hermannstadt

 

Etapa a 10-a, 21-22.09.2019

FCSB - CFR Cluj

FC Voluntari - Academica Clinceni

Astra Giurgiu - FC Dinamo

FC Botoşani - Chindia Târgovişte

Gaz Metan Mediaş - CSU Craiova

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Hermannstadt

FC Viitorul - CSM Politehnica Iaşi

 

Etapa a 11-a, 28-29.09.2019

CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş

Academica Clinceni - FCSB

FC Dinamo - FC Voluntari

Chindia Târgovişte - Astra Giurgiu

FC Hermannstadt - FC Botoşani

CSU Craiova - FC Viitorul

CSM Politehnica Iaşi - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

 

Etapa a 12-a, 5-6.10.2019

FC Viitorul - CFR Cluj

Gaz Metan Mediaş - Academica Clinceni

FCSB - FC Dinamo

FC Voluntari - Chindia Târgovişte

Astra Giurgiu - FC Hermannstadt

FC Botoşani - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

CSU Craiova - CSM Politehnica Iaşi

 

Etapa a 13-a, 19-20.10.2019

CFR Cluj - CSU Craiova

Academica Clinceni - FC Viitorul

FC Dinamo - Gaz Metan Mediaş

Chindia Târgovişte - FCSB

FC Hermannstadt - FC Voluntari

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Astra Giurgiu

CSM Politehnica Iași - FC Botoșani

Alte știri din Liga 1