Liga 1: Pandurii Tg. Jiu - Astra Giurgiu 1-1Andi Popescu / SportPictures.eu
09 Apr 2015

Liga 1: Pandurii Tg. Jiu - Astra Giurgiu 1-1

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată, joi seară, pe teren propriu, în compania celor de la Astra Giurgiu, în etapa a 25-a a Ligii 1.

Astra Giurgiu a rămas în inferioritate numerică în minutul 21, când a fost eliminat Spătaru pentru un fault la Elton da Silva. Cordoş a deschis scorul pentru Pandurii în minutul 68, cu o lovitură cu capul din şase metri, după o centrare a lui Eric. Takayuki Seto a egalat cu un şut de la 16 metri, în minutul 87.

Pandurii Târgu Jiu: Gliwa - Unguruşan, Cordoş, Vasiljevici, Momcilovici - Elton, Anton (Eric '46) - Buleică (Nicoară '46), Nistor, Răduţ - Matulevicius (Roman '73). Antrenor: Edi Iordănescu

Astra Giurgiu: Lung - Rus, Găman, Yahaya, Junior Morais - Seto, Florescu - Chiţu (Kouadja '46), Budescu (Enache '42), Spătaru - Fatai (Hyacinthe '65). Antrenor: Dorinel Munteanu.

sursa: mediafax.ro