Liga 1: Oțelul Galați - Pandurii Tg. Jiu 0-2Sorin Pană / SportPictures.eu
13 Apr 2015

Liga 1: Oțelul Galați - Pandurii Tg. Jiu 0-2

Pandurii Tg.Jiu s-a impus în deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), în fața formației Oțelul Galați, luni, într-un meci contând pentru etapa a 26-a a Ligii 1.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 28 prin Momcilovici, care a marcat cu capul din opt metri, după o centrare a lui Răduţ. Rezultatul final a fost stabilit cu patru minute înainte de pauză, când Roman a transformat un penalti acordat de centralul Iulian Călin pentru un fault al lui Sissoko la Nicoară.

Oţelul Galaţi: Abraham - Solomou, Miron, Sissoko, Milea - Tavares, Cucu (Tătar '46) - Grădinaru (Iorga '67), Cernat, Hamroun - Tudorie (Yulu-Matondo '46). Antrenor: Florin Marin.

Pandurii Târgu Jiu: Gliwa - Unguruşan, Cordoş, Vasiljevici, Momcilovici - Anton, Pintilii (Elton '58) - Răduţ, Nistor (Matulevicius '76), Nicoară - M. Roman (Eric '72). Antrenor: Edi Iordănescu.

sursa: mediafax.ro