Liga 1: Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari 1-1Valentin Macrea / SportPictures.eu
26 Nov 2017

Liga 1: Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari 1-1

Gaz Metan a obținut o remiză în confruntarea cu FC Voluntari disputată duminică seara la Mediaș în cadrul etapei a 19-a din Liga 1. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Gazdele au deschis scorul prin reușita lui Bojan Golubovici din minutul 72, însă bucuria lor a durat doar trei minute. Ilfovenii au egalat repede prin Adrian Bălan, iar cele două echipe și-au împărțit astfel punctele.

Pentru Gaz Metan urmează două partide în următoarele şase zile, ambele în deplasare. Miercuri, alb-negri vor întâlni CS Mioveni în optimile Cupei României, iar luni, ACS Poli Timişoara în campionat.

sursa: gaz-metan-medias.ro