Liga 1: Gaz Metan Mediaș - FC Botoșani 1-0Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
30 Sep 2017

Liga 1: Gaz Metan Mediaș - FC Botoșani 1-0

Gaz Metan a învins FC Botoșani cu scorul de 1-0 într-o partidă din etapa a 13-a a Ligii 1. Italianul Roberto Romeo a marcat un gol de trei puncte pentru formația sa.

Gaziștii au început bine partida disputată vineri seara la Mediaș. În minutul 9 Sergiu Popovici a trimis pe lângă poartă dintr-o poziție foarte bună o minge așezată perfect de Golubovic. Replica oaspeților a venit în minutul 20, atunci când Moruțan a șutat puțin pe lângă poartă din șapte metri. Înainte de pauză Cobrea a scos greu o minge trimisă din lovitură liberă de Sergiu Popovici.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 65. Roberto Romeo a șutat la colțul lung din interiorul careului și l-a învins pe Cobrea. În minutul 71, Greab a respins șutul lui Chitoșcă, Ciaccheri s-a ferit de minge, iar apoi Chitoșcă a trimis pe lângă poartă.

Alb-negri au obținut a doua victorie în acest sezon și încheie turul cu nouă puncte.

sursa: gaz-metan-medias.ro