Liga 1: Fără gol la MediașValentin Macrea / SportPictures.eu
21 Apr 2019

Liga 1: Fără gol la Mediaș

Gaz Metan Mediaș a disputat pe teren propriu cu Dunărea Călărași primul meci al său din play-out încheiat fără gol, elevii lui Edi Iordănescu fiind echipa pozitivă a jocului.

Dubla Ocazie a lui Mailat și Bușu din minutul 20, lovitura de cap a lui Caiado din minutul 33, lovitura liberă a lui Chamed din minutul 42, dar și șansa avută de călărășeni în minutul 71 când Luchin le putea face gazdelor un cadou nesperat la o pasă neglijentă către Straton au fost reperele remizei albe de astăzi.

Așadar, Gaz Metan Mediaș - Dunărea Călărași 0-0, rezultat ce îi menține pe medieșeni în fruntea clasamentului play-out-ului, în timp ce călărășenii rămân pe penultimul loc cu 17 puncte, la 5 de salvarea de la retrogradare.

Gaz Metan Mediaș (antrenor Edi Iordănescu): Pleşca - Creţu, M. Constantin, Larie, Buşu - Ivanovs, Luis Aurelio - Mailat (min. 79 Ely Fernandes), David Caiado (min. 87 Yazalde), Chameds (min. 65 D. Olaru) - Rondon

Dunărea Călărași (antrenor Dan Alexa): Straton - G. Enache, Dobrosavlevici, Luchin, Mendy - Ammari, G. Simion, Ben Djemia, S. Filips (min. 79 D. Benzar) - G. Iancu (min. 90+2 Henderson), Keyta (min. 36 Mediop)