Liga 1: FCSB - Concordia Chiajna 2-1Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
05 Nov 2017

Liga 1: FCSB - Concordia Chiajna 2-1

FCSB a obținut o nouă victorie, scor 2-1, împotriva celor de la Concordia Chiajna și se menține pe prima poziție în clasamentul Ligii 1, cu un punct peste cei de la CFR Cluj.

Dragoș Nedelcu a deschis scorul pentru roș-albaștri în minutul 14, cu un șut superb, de la aproximativ 25 de metri. Reactia oaspetilor a venit neasteptat de repede, Andrei Marc restabilind egalitatea în minutul 17, în urma unei lovituri de la colț. Harlem Gnohere a înscris, însă, în minutul 39, golul victoriei roș-albaștrilor și a ajuns la cota 10 în acest sezon al Ligii 1, fiind golgeterul la zi al campionatului. Atacantul francez a fost premiat înainte de startul jocului, acesta primind trofeul "Jucatorul Lunii Octombrie" în ancheta Digi Sport chiar din mainile lui Helmut Duckadam.

FCSB a ajuns la 13 partide consecutive fara infrangere în toate competițiile.

FCSB (antrenor: Nicolae Dică): Nita - Enache, Planic, Balasa, Momcilovic - Ov. Popescu (Pintilii 68'), Nedelcu - Man (F. Coman 46'), Tanase, Teixeira - Gnohere (Alibec 78').

Concordia Chiajna (antrenor: Ion Moldovan): Caparco - Pataches, Marc, Albu, Fota - Babic (C. Bud 70'), Bucsa - Deaconu (Bawab 60'), Cristescu (Pena 80'), Bumba - Batin.

sursa: steauafc.com