Liga 1: FCSB - CFR Cluj 1-1Mircea Rosca / SportPictures.eu
11 Feb 2018

Liga 1: FCSB - CFR Cluj 1-1

FCSB și CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 1-1, derbiul etapei a 24-a a Ligii 1. Astfel, ros-albaștrii au rămas la două puncte în urma ardelenilor, cu două meciuri înainte de încheierea sezonului regulat.

CFR-ul a deschis scorul in minutul 33, prin Vinicius, dupa o faza ciudata, la o eroare a portarului Andrei Vlad, in timp ce gazdele au egalat prin Budescu, in minutul 75, dupa un penalty provocat de Muresan, care l-a faultat pe Florin Tanase in careu.

Pentru ros-albastri urmeaza partida cu S.S. Lazio, din "saisprezecimile" UEFA Europa League, de joi seara (22:05 - National Arena).

FCSB (antrenor: Nicolae Dica): Vlad - Benzar, Planic, Gaman, Momcilovic - Pintilii, L. Filip (Man '46) - Teixeira (Ov. Popescu '84), Budescu, Fl. Coman (Cr. Tanase '62) - Fl. Tanase.

CFR Cluj (antrenor: Dan Petrescu): Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, A. Muresan, Camora - Djokovic, Ov. Hoban, Culio - Mailat (Ionita '80), Tucudean (Balde '90), Deac (Costache '90+3).

sursa: steauafc.com