Liga 1: FC Voluntari - Dinamo 1-3Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
26 Aug 2017

Liga 1: FC Voluntari - Dinamo 1-3

Dinamo București a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (1-0), în deplasare, la Pitești, într-un meci din etapa a 8-a a Ligii 1. Meciul a avut loc pe Stadionul ”Nicolae Dobrin” exact în data în care marele fotbalist argeșean, în urmă cu 70 de ani, vedea lumina zilei.

Dinamo a deschis scorul în min. 6 dintr-un penalty transformat de Paul Anton. FC Voluntari a egalat tot din penalty, în min. 54, prin Mihai Voduț, după un fault comis de Alin Dudea asupra lui Petre Ivanovici. Doar două minute a fost egalitate, pentru că Filipe Nascimento a adus-o din nou în avantaj pe Dinamo, din lovitură liberă. Un alt portughez, Diogo Salomao, a stabilit scorul final în minutul 60.

Dinamo este la a doua victorie consecutivă, în timp ce FC Voluntari este la al doilea eșec la rând.