Liga 1: FC Viitorul - Dinamo 0-2Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
08 Mai 2015

Liga 1: FC Viitorul - Dinamo 0-2

Dinamo a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), pe FC Viitorul, într-un meci contând pentru etapa a 31-a a Ligii 1, primul pentru antrenorul Mircea Rednic de la numirea pe banca tehnică a dinamoviştilor.

În minutul 48, Traian Marc a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Mitrea şi acordată după un fault al portarului dinamovist asupra lui Benzar. Marius Alexe a deschis scorul în minutul 63, după o pasă de la Marius Niculae. Bunoza a stabilit scorul final peste alte 7 minute, cu un şut de la aproximativ 40 de metri.

Dinamo a obţinut astfel prima victorie în confruntările cu FC Viitorul. În precedentele cinci partide, două s-au încheiat la egalitate, iar în celelalte trei s-a impus FC Viitorul.

FC Viitorul: Albuţ - Cr. Manea, Hodorogea, Ţîru, Mitrea - Daminuţă (Henrique '68) - Nicoliţă, Benzar, S. Pană, Al. Mitriţă (Tănase '58) - Gavra (I.Hagi '74). Antrenor: Gheorghe Hagi

Dinamo Bucureşti: T. Marc - Fai, A. Marc, Bunoza, S. Filip - D. Rotariu (Lazăr '76), I. Nedelcearu (Cristescu '12), Elhamed, Grozav (Niculae '60) - Bilinski, M. Alexe. Antrenor: Mircea Rednic

sursa: mediafax.ro