Liga 1: FC Brașov - Ceahlăul Piatra Neamț 0-2Virgil Ionescu / SportPictures.eu
09 Apr 2015

Liga 1: FC Brașov - Ceahlăul Piatra Neamț 0-2

FC Brașov a fost învinsă de Ceahlăul Piatra Neamț cu scorul de 0-2 (0-1), marți seara, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 25-a a Ligii 1 de fotbal.

În minutul 11, centralul Sebastian Colţescu a acordat penalti pentru Ceahlăul şi l-a eliminat pe Gabi Matei pentru un fault la Chitoşcă. Lovitura de la 11 metri a fost transformată de Achim. Popadiuc a stabilit scorul final în minutul 71, cu un şut la colţul lung.

FC Braşov: Fl. Iacob (D. Mutu '38) - G. Matei, Novakovici, L. Goian, Cr. Ganea - Leko - Constantinescu, Zlomislici (Novak '74), Jurici, Aganovici - L. Ganea (Bencun '48). Antrenor: Vjekoslav Lokica.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Calancea - Markovici, Al. Ichim, Wellyson, Chirieletti - Al. Achim, Tăbăcariu - Popadiuc (Gheorghiu '82), Ştefănescu (Gorea '70), Chitoşcă - Cârjan (Balint '65). Antrenor: Ze Maria.

sursa: mediafax.ro