Liga 1: FC Botoşani - FC Viitorul 4-4Razvan Politic / SportPictures.eu
30 Mai 2015

Liga 1: FC Botoşani - FC Viitorul 4-4

FC Botoşani a încheiat la egalitate, scor 4-4 (2-2), meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania echipei FC Viitorul, în ultima etapă a Ligii 1.

Gazdele conduceau cu 2-0 în minutul 20 după golurile lui Croitorul și Hadnagy, dar Viitorul a întors rezultatul prin Manea, Țâru și Ianis Hagi, aflat la primul gol în Liga 1. FC Botoșani a restabilit egalitatea prin Croitoru în minutul 76, însă 3 minute mai târziu Carlo Casap i-a adus pe oaspeți din nou în avantaj. Scorul final a fost stabilit de Hadnagy în prelugirile meciului.

FC Botoşani: Lazar - Acsinte, Tincu, Oltean, Patache - Croitoru, Vaşvari, Browne (Ianc '73) - Hadnagy, Martinus (Ivanovici '64), P. Batin (Ngakam '87). Antrenor: Leo Grozavu

FC Viitorul: Buzbuchi - Benzar, Hodorogea, Ţîru, Manea - Nikolov (Casap '66), Nedelcu, Marin - Ianis Hagi (Vînă '58), Gavra (Mitriţă '53), Tănase. Antrenor: Gheorghe Hagi

sursa: mediafax.ro