Liga 1: Dinamo - Petrolul 2-0Alexandru Hojda / Mediafax Foto
23 Aug 2015

Liga 1: Dinamo - Petrolul 2-0

Dinamo rămâne neînvinsă în Liga 1 după opt etape, sâmbătă seara impunându-se cu 2-0 (1-0) în fața celor de la Petrolul Ploiești pe stadionul din Șoseaua Ștefan cel Mare, unde nu a primit gol în acest campionat.

Essombe a deschis scorul în minutul 19, la o respingere a lui Pecanha după un șut al loi Rotariu. Avantajul gazdelor a fost majorat de Gnohere care a fructificat în minutul 73 o centrare a lui Fai.

Dinamo Bucureşti: Cerniauskas - Fai, Nedelcearu, Mevlja, Filip - Vojnovici, Tîrcoveanu (Palici '57) - Gavrilă (Feussi '72), Rotariu, Matei - Essombe (Gnohere '57). Antrenor: Mircea Rednic

FC Petrolul Ploieşti: Pecanha - Peteleu (Zoubir '46), Benga, Faug-Porret, Rippert - Bucşa, Ropotan - Varga, Marinescu, Farina (Nepomuceno '77) - Rusu (Tamuz '46). Antrenor: Tibor Selymes

sursa: agerpres.ro