Liga 1: Dinamo - CFR Cluj 1-1Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
24 Apr 2015

Liga 1: Dinamo - CFR Cluj 1-1

Dinamo București și CFR Cluj au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), vineri seara, în Șoseaua Ștefan cel Mare, într-un meci din etapa a 28-a a Ligii 1 de fotbal.

Dinamo a deschis scorul prin israelianul Hatem Elhamed (49), dar oaspeții au egalat după doar patru minute, prin Mario Camora (53). CFR Cluj a rămas în zece oameni din minutul 76, după eliminarea lui Ciprian Deac pentru o intrare dură la Bogdan Gavrilă, dar a avut câteva ocazii bune de gol până la final.

Dinamo are o singură victorie în ultimele șapte partide (trei egaluri, trei eșecuri), iar CFR nu a câștigat niciuna din ultimele trei partide (un eșec, două egaluri).

Dinamo: T. Marc - Bărboianu, A. Marc, Bunoza, Serginho - Elhamed, N. Grigore (Cristescu '64) - Lazăr (M. Niculae '46), Alexe (Gavrilă '72), Rotariu - Bilinski. Antrenor: Flavius Stoican

CFR Cluj: Mincă - Lopes, Larie, Carp, Camora - Jakolis (Negruţ '88), Deac, Muniru, Păun (Chanturia '71) - Dore (Vereş '77), Tade. Antrenor: Francisc Dican

sursa: agerpres.ro