Liga 1: Concordia Chiajna - Pandurii Tg. Jiu 3-0Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
13 Aug 2015

Liga 1: Concordia Chiajna - Pandurii Tg. Jiu 3-0

Concordia Chiajna a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), pe Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din etapa a 6-a a Ligii 1.

Constantinescu a deschis scorul în minutul 69 cu un șut din interiorul careului, după o gafă a lui Vasco. Opt minute mai târziu, Purece a reluat în plasă după o lovitură liberă executată de același Constantinescu. Pena a stabiliy scorul final cu o lovitură cu capul din şase metri în prelungirile partidei.

Concordia Chiajna: Matache - Vagner (Bărboianu '74), Sârghi, Tincu, Bucurică - Madeira (Ion '85) - Purece, Cristescu, Giurgiu, Constantinescu - Ţâră (Pena '61). Antrenor: Marius Baciu.

Pandurii Târgu Jiu: Mingote - Unguruşan, Şandru, Vasco, Grecu - Droppa (Nistor '73), Mrzljak - Ciucur, Răduţ, Nicoară (Hora '58) - Roman (Welington '66). Antrenor: Edward Iordănescu.

sursa: mediafax.ro