Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Liga 1
powered by Panini
Liga 1: Clasamentul inițial și programul play-out-uluiRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
24 Feb 2020

Liga 1: Clasamentul inițial și programul play-out-ului

În urma disputării ultimei partide a sezonului regulat, FC Botoșani - Politehnica Iași 2-1, s-a definitivat clasamentul locurilor 7-14, cel al formațiilor care vor lupta pentru evitarea retrogradării. Prin înjumătățirea punctelor, clasamentul la startul play-out-ului este următorul:

 

7. FC Viitorul                                  20 puncte

8. Dinamo București                        17

9. Sepsi OSK Sf. Gheorghe            17

10. Chindia Târgoviște                    13

11. FC Hermannstadt                     13

12. Politehnica Iași                        11

13. Academica Clinceni                 11

14. FC Voluntari                           10

 

Programul complet al play-out-ului:

Etapa 1 - sâmbătă, 29 februarie și duminică, 1 martie

FC Viitorul - FC Voluntari

Dinamo București - Academica Clinceni

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Politehnica Iași

FC Hermannstadt - Chindia Târgoviște

 

Etapa a 2-a - sâmbătă, 7 martie și duminică, 8 martie

Academica Clinceni - FC Viitorul

Politehnica Iași - Dinamo București

Chindia Târgoviște - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Voluntari - FC Hermannstadt

 

Etapa a 3-a - sâmbătă, 14 martie și duminică, 15 martie

FC Viitorul - Politehnica Iași

Dinamo București - Chindia Târgoviște

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Hermannstadt

FC Voluntari - Academica Clinceni

 

Etapa a 4-a - sâmbătă, 21 martie și duminică, 22 martie

Chindia Târgoviște - FC Viitorul

FC Hermannstadt - Dinamo București

Politehnica Iași - Academica Clinceni

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Voluntari

 

Etapa a 5-a - sâmbătă, 4 aprilie și duminică, 5 aprilie

FC Viitorul - FC Hermannstadt

Academica Clinceni - Chindia Târgoviște

Dinamo București - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Voluntari - Politehnica Iași

 

Etapa a 6-a - sâmbătă, 11 aprilie și duminică, 12 aprilie

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Viitorul

FC Hermannstadt - Academica Clinceni

Chindia Târgoviște - Politehnica Iași

Dinamo București - FC Voluntari

 

Etapa a 7-a - sâmbătă, 18 aprilie și duminică, 19 aprilie

FC Viitorul - Dinamo București

Academica Clinceni - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Politehnica Iași - FC Hermannstadt

FC Voluntari - Chindia Târgoviște

 

Etapa a 8-a - sâmbătă, 25 aprilie și duminică, 26 aprilie

FC Voluntari - FC Viitorul

Academica Clinceni - Dinamo București

Politehnica Iași - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Chindia Târgoviște - FC Hermannstadt

 

Etapa a 9-a - sâmbătă, 2 mai și duminică, 3 mai

FC Viitorul - Academica Clinceni

Dinamo București - Politehnica Iași

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Chindia Târgoviște

FC Hermannstadt - FC Voluntari

 

Etapa a 10-a - sâmbătă, 9 mai și duminică, 10 mai

Politehnica Iași - FC Viitorul

Chindia Târgoviște - Dinamo București

FC Hermannstadt - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Academica Clinceni - FC Voluntari

 

Etapa a 11-a - sâmbătă, 16 mai și duminică, 17 mai

FC Viitorul - Chindia Târgoviște

Dinamo București - FC Hermannstadt

Academica Clinceni - Politehnica Iași

FC Voluntari - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

 

Etapa a 12-a - marți, 19 mai, miercuri, 20 mai și joi, 21 mai

FC Hermannstadt - FC Viitorul

Chindia Târgoviște - Academica Clinceni

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Dinamo București

Politehnica Iași - FC Voluntari

 

Etapa a 13-a - duminică, 24 mai

FC Viitorul - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Academica Clinceni - FC Hermannstadt

Politehnica Iași - Chindia Târgoviște

FC Voluntari - Dinamo București

 

Etapa a 14-a - duminică, 31 mai

Dinamo București - FC Viitorul

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Academica Clinceni

FC Hermannstadt - Politehnica Iași

Chindia Târgoviște - FC Voluntari

Alte știri din Liga 1