Liga 1: ”Câinii” trec la conducerea play-out-uluiGeorge Ilinca / SportPictures.eu
18 Mai 2019

Liga 1: ”Câinii” trec la conducerea play-out-ului

Trupa din Ștefan cel Mare a învins la Chiajna o echipă resemnată deja cu gândul retrogradării. Elevii lui Mircea Rednic au punctat în două rânduri, ambele în partea a doua a jocului.

Montini a deschis scorul în minutul 59 cu o reluare din fața lui Rîmniceanu, pasa lui Nistor fiind aproape să poposească în brațele goalkeeper-ului gazdelor, dar atacantul italian a fost acolo unde era nevoie de el. În minutul 75 Reda Jaadi a înscris cu un șut pe jos după ce a rămas în poziție de unu la unu cu Rîmniceanu și a stabilit scorul final.

Așadar, Concordia – Dinamo 0-2 (0-0), rezultat în urma căruia alb-roșiii devansează în vârful clasamentului cu două puncte pe Gaz Metan.

Concordia Chiajna (antrenor Adrian Falub): Rîmniceanu - Bărboianu, Meira, Cadamuro, Radu (min. 72 Stănică) - Grădinaru, Ropotan (min. 77 Guessan), Ivanovici - Bawab, Moussa, Nivaldo (min. 63 Cristescu)

Dinamo (antrenor Mircea Rednic): Mandanda - Dussaut, Klimavicius, Ciobotariu, Grigore - Zenke, N'Diaye, Nistor, R. Jaadi - Popa (min. 63 Christovao), Montini (min. 71 N. Jaadi, min. 83 Papazoglou)