Liga 1: Cadoul lui KirschsteinCosmin Dan / SportPictures.eu
07 Nov 2015

Liga 1: Cadoul lui Kirschstein

Dinamo a ieșit din ceața de pe Bega ghidată de gafa portarului german al celor de la ACS Poli. Marcat de momente emoționante înainte de începerea sa și în minutul 41 când toți jucătorii și spectatorii de pe ”Dan Păltinișan” au aplaudat cele 41 de persoane plecate prematur dintre noi în urma nefericitului accident din clubul Colectiv, meciul nu a oferit prea multe faze de poartă, atât cât s-a putut zări prin ceața.

Rezultatul partidei a fost determinat de golul marcat de Essombe în minutul 55, care a taxat o preluare largă a portarului Kirschstein la o pasă înapoi trimisă de un coleg din defensivă și a înscris în poarta goală.

ACS Poli – Dinamo 0-1 (0-0) și criza se adâncește pentru bănățeni, în timp ce ”câinii roșii” revin pe linia de plutire după două înfrângeri în campionat.

ACS Poli (antrenor Florin Marin): Kirschstein – Belu, Luchin, Scutaru, G. Neagu (min. 81 O. Popescu) – Melinte, Llorente – Curtean (min. 62 I. Zicu), M. Croitoru, Hernandez – Rufino (min. 62 Elek)

Dinamo (antrenor Mircea Rednic): Cerniauskas – Fai, A. Marc, Nedelcearu, S. Filip – Anton, Vojnovic – D. Rotariu, Palic (min. 92 Puljic), C. Matei (min. 86 Shalaj) – Essombe (min. 70 Gnohere)