Liga 1: CSMS Iași - Rapid București 0-0Liviu Chirică / SportPictures.eu
04 Mai 2015

Liga 1: CSMS Iași - Rapid București 0-0

CSMS Iași și Rapid București au terminat la egalitate, 0-0, luni seara, în Copou, în ultima partidă din etapa a 30-a a Ligii 1 de fotbal.

Cele două formații și-au împărțit punctele după un meci de mare luptă, cu puține faze de poartă, pe care și-au pus amprenta antrenorii italieni Nicolo Napoli și Cristiano Bergodi.Giuleștenii au suferit două lovituri dure, după ce atacantul Daniel Niculae s-a accidentat la încălzire, iar ''veteranul'' Daniel Pancu s-a accidentat și a părăsit terenul după 30 de minute.Rapid a acuzat neacordarea unui penalty în minutul 82, după ce Ionuț Voicu a atins mingea cu mâna în propriul careu.

CSMS Iași este la primul meci pe care nu l-a câștigat acasă după șapte victorii consecutive. Ieșenii nu au pierdut în ultimele patru etape de campionat (două egaluri, două victorii).Rapid e neînvinsă de când Bergodi a preluat echipa (două victorii, două egaluri).

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu (Ciucă '87), Mihalache, Plămadă, Ţigănaşu - Ciucur, Enescu (Braga '56), Creţu, Bole - Onduku (Bădic '70), Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

FC Rapid: Buchta - Săpunaru, Sapina, Cmovs, J. Oriol - Gecov, Garai - Meulens (Martin '77), E. Oriol, Pancu (Kikas '32) - Benson. Antrenor: Cristiano Bergodi.