Liga 1: CFR Cluj, victorie de justețe cu VoluntariMircea Rosca / SportPictures.eu
20 Aug 2017

Liga 1: CFR Cluj, victorie de justețe cu Voluntari

CFR Cluj și-a consolidat poziția de lider în Liga 1, după succesul de justețe, 2-0 (2-0) cu FC Botoșani, repurtat pe teren propriu, în etapa a 7-a. Feroviarii din Gruia au rezolvat repede partida, prin golurile marcate în prima repriză de Omrani, minutul 7 și Urko Vera, minutul 37.

Restul timpului a însemnat un joc frumos pe alocuri, dar în care echipa oaspete, deținătoare în exercițiu a Cupei României, a fost incapabilă să conteste victoria ardelenilor.

CFR Cluj a câștigat meritat cele trei puncte puse în joc și se desprinde în clasament la patru lungimi față de a doua clasată, FC Botoșani. CFR a acumulat un total de 19 puncte, în timp ce ilfovenii se află pe locul 9, cu cele 8 puncte pe care le aveau în cont înainte de această deplasare.