Liga 1: ACS Poli Timișoara - CS U Craiova 1-1Cosmin Dan / SportPictures.eu
15 Aug 2015

Liga 1: ACS Poli Timișoara - CS U Craiova 1-1

ACS Poli Timișoara și CS Universitatea Craiova au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), într-o partidă din cadrul etapei a 7-a a Ligii I de fotbal, disputată sâmbătă pe stadionul "Dan Păltinișanu" din Timișoara.

Gazdele au deschis scorul în minutul 57, prin atacantul Robert Elek, după o recentrare a lui Goga cu capul, la o lovitură liberă executată de Croitoru, craiovenii reușind să egaleze în finalul jocului, în minutul 88, prin Nuno Rocha care a finalizat o centrare a lui Bancu.

ACS Poli Timişoara: Kirschtein - Belu, Luchin, Melinte, Popescu - Llorente (Sarmov '66), Artean - Bărbuţ, Goga (Zicu '58), Croitoru (Rufino '75) - Elek. Antrenor: Dan Alexa.

CS Universitatea Craiova: Bălgrădean - Achim, Acka, Dumitraş, Vătăjelu - Zlatisnki (Bancu '72), Mateiu, Madson (Măzărache '84), Ferfelea (Ivan '58) - Herghelegiu, Nuno Rocha. Antrenori: Sorin Cârţu, Emil Săndoi.

sursa: mediafax.ro