Liga 1: ACS Poli TImișoara - CS U Craiova 0-2Sebastian Tataru / SportPictures.eu
30 Sep 2017

Liga 1: ACS Poli TImișoara - CS U Craiova 0-2

CS U Craiova a învins-o în deplasare pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 2-0, într-o partidă din etapa a 13-a a Ligii 1.

Craiova nu a avut emoții la Timișoara și, deși juca împotriva unei formații care învinsese CFR-ul și Dinamo, a controlat jocul fără mari eforturi. Băluță a pasat la golul lui Martic, care a marcat primul gol în tricoul Științei cu o lovitură frumoasă de cap, în minutul 27. După marea ocazie a lui Băluță, Mitriță a luat pe cont propriu un contraatac și a fost faultat de Țigănașu, care a primit cartonașul roșu. Și Mitriță a fost eliminat la pauză în urma unor incidente petrecute pe tunelul de la vestiare.

Oltenii intră motivați în repriza a doua și trec iarăși pe lângă mai multe ocazii. Burlacu a încheiat conturile în minutul 89  cu o lovitură de cap din careul de șase metri, după o fază creată de Băluță și un assist al lui Bancu.

CS U Craiova, neînvinsă de patru etape, a urcat pentru moment pe locul al doilea.

sursa: csuc.ro