La Brașov meci mediocru, scor alb!
07 Dec 2013

Pe o suprafață de joc înghețată FCM Brașov a primit vizita revelației Gaz Metan Mediaș, într-un meci contând pentru etapa a 17-a, ultima a turului.

Dacă evoluțiile din ultima vreme îi recomandau favoriți pe oaspeti, aceștia n-au arătat nimic în prima repriza, dar nici brașovenii n-au avut ocazii clare de gol, faza din minutul 21 când Fonseca reia spectaculos cu călcâiul spre poarta lui Buchta râmânând singura de reținut în această parte a jocului.

Repriza a doua începe cu aceeași lentoare, cauzată poate și de faptul că jucatorii se concentrau mai mult pe menținerea echilibrului și evitarea accidentărilor pe un teren greu, brașovenii fiind totuși cei care au fost mai prezenți în atac. În acest context nici faze periculoase nu avem, singura sclipire care putea să schimbe soarta meciului în final a fost ratarea de neînțeles a lui Buga din minutul 89 și partida se încheie cu un inestetic 0-0.

La startul partidei s-au aliniat urmatoarele formatii:

FC Braşov: Mutu – Străuţ, Santos, Machado, Serginho - Dias, Mateiu, Madeira, Aganovici – Surdu, Fonseca.

Rezerve: Bordea, Vagner, Potecu, Cristea, Moraru, Buga,

Gaz Metan: Buchta – Zaharia, Muth, Frăsinescu, Buzean – Todea, Tahar – Munteanu, Fl. Dan, C. Petre – Dan Roman.

Rezerve: Gurincu, Roberto Romeo, Markovici, Vitinho, Avram, Llullaku, Bawab