LNM: Rezultate din etapa a 18-aRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
15 Feb 2015

LNM: Rezultate din etapa a 18-a

În cadrul Ligii Naționale Masculine de handbal au avut loc ieri trei partide ale etapei cu numărul 18. La Bacău, Știința Municipal Dedeman Bacău a primit vizita AHC Potaissa Turda. Băieții antrenați de Mateo Garralda au trecut cu 26-23 de oaspeții ardeleni, însă meciul nu a fost o simplă plimbare pentru băcăuani, la pauză scorul fiind egal 13-13.

În deplasarea de la Suceava, AHC Dunărea Călărași a învins ”lanterna roșie” CSU Suceava cu 27-20 (15-12), în timp ce HC Vaslui și-a trecut în cont 3 puncte după ce a învins în Banat pe Poli Timișoara cu scorul 36-34 (20-16).

Joi s-a jucat la Sala Polivalentă din București derbiul etapei dintre CSM București și HCM Minaur Baia Mare, meci disputat sub semnul echilibrului și încheiat la egalitate 25-25, după ce la pauză oaspeții au intrat la cabine cu avantaj minim 13-12.

Dinamo București a stat în această etapă, iar mâine va avea loc partida Steaua Alexandrion București – Energia Lignitul Târgu Jiu. Etapa se va încheia miercuri cu disputa HCM Constanța – HC Odorhei, amânată datorită meciului de astăzi al constănțenilor din Cupa EHF.