LNHM: ”Tigrii” se impun în derby-ul etapeiRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
24 Feb 2017

LNHM: ”Tigrii” se impun în derby-ul etapei

CSM București și Potaissa Turda s-au întâlnit în sala Rapid pentru prima partidă a etapei a 20-a a Ligii Naționale de handbal masculin. Gazdele s-au impus și au urcat pe podium la un singur punct în urma turdenilor cu cinci meciuri înainte de finalul sezonului regulat.

”Tigrii” au stabilit diferența de șase goluri cu care s-a încheiat partida încă de la finalul primei reprize. Pe parcursul reprizei secunde elevii lui Zvonko Sundovski s-au detașat treptat și cu 7 minute înainte de final conduceau chiar cu 11 goluri (28:17), apoi au redus motoarele și le-au permis turdenilor să recupereze din handicap.

Humet, cu 7 goluri înscrise din 10 aruncări, a fost golgheterul bucureștenilor, care etapa viitoare vor juca tot pe teren propriu o nouă partidă dificilă, primind vizita celor de la HC Odorhei, echipă clasată pe locul 5.