LNHM: Reprize în oglindăSabin Malisevschi / SportPictures.eu
07 Sep 2019

LNHM: Reprize în oglindă

Campioana a întors rezultatul de la pauză și a plecat cu toate cele trei puncte puse în joc în ultima întâlnire a etapei cu numărul 2 din Liga Zimbrilor.

În sala Rapid din Capitală, CSM București a făcut legea în primele 30 de minute și a intrat la pauză cu un avantaj de cinci goluri, 15:10, după un joc aspru în care au primit șapte eliminări. În actul secund s-a petrecut revirimentul celor de la Dinamo, care după ce în minutul 44 au restabilit egalitatea, 21:21, au trecut la conducere și nu au mai cedat-o până la final.

Campionii au avut în Mousavi principala gură de foc, autor a 10 goluri, în timp ce pentru ”tigri” Octavian Bizău și Goce Georgievski au marcat câte opt goluri.