LNHM: Remiză pe BegaCornel Putan / SportPictures.eu
21 Oct 2018

LNHM: Remiză pe Bega

La numai două zile de la meciul din SEHA League din Croația contra celor de la Nexe în care a evoluat doar cu 10 jucători, Steaua a aliniat garnitura completă pe care o are la dispoziție în ultimul meci al etapei a 7-a a Ligii Naționale de handbal masculin. Pe terenul celor de la SCM Politehnica Timișoara roș-albaștrii au reușit să țină aproape de gazde și să plece în cele din urmă cu un rezultat de egalitate, al doilea al lor după remiza din runda inaugurală de la Călărași.

Timișorenii au avut inițiativa în prima repriză și s-au distanțat la trei lungimi, 8:5, dar elevii lui Ovidiu Mihăilă au revenit și au intrat în avantaj la pauză. Jocul a fost echilibrat în a doua sa parte și niciuna dintre echipe nu a izbutit să se desprindă decisiv. Steliștii au avut șansa de a pleca cu toate cele trei puncte, dar o aruncare de la 7 metri transformată în secundele de final de Marijanovic a stabilit scorul final al partidei.

Cu 12 puncte, SCM Politehnica Timișoara se menține pe locul 7, în timp ce Steaua are un punct mai puțin și o urmează la un loc distanță.