LNHM: HC Odorhei termină pe locul 5Sabin Malisevschi / SportPictures.eu
29 Mai 2016

LNHM: HC Odorhei termină pe locul 5

În disputa pentru locul 5 al ediției 2015-2016 a Ligii Naționale de Handbal masculin, HC Odorhei s-a impus în cel de-al treilea meci, decisiv, în fața celor de la Steaua Alexandrion Bucureşti. După o prima victorie la limită a harghitenilor pe teren propriu și un nou meci strâns adjudecat de roș-albaștri în sala Concordia din Chiajna, astăzi în Sala Sporturilor Odorhei echipa condusă de pe bancă de Vlad Caba a obținut victoria în ultimele 30 de minute ale partidei, scorul la pauză fiind egal 13:13.

Astfel, HC Odorhei se clasează pe locul 5, iar Steaua pe 6, singura necunoscută a acestei ediții de campionat fiind campioana, verdictul urmând a fi dat mâine seară în meciul decisiv ce se va disputa în sala Dinamo între echipa clasată pe primul lor la sfârșitul sezonului regulat și CSM București.